رمان یعنی دنیایی از تجربه های مختلف

وقتی درباره رمان با اشخاص دیگر صحبت می کنیم عده ای بر این عقیده هستند که خواندن آن یک کار بیهوده و وقت تلف کردن است. این عقیده جدید نیست و در گذشته هم کسانی بودند که این نظر را درباره این نوع از کتاب داشتند. ولی امروزه خواندن این نوع سبک از کتاب هم به صورت چاپی و هم نسخه الکترونیک بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. شما با مراجعه به سایت کتابچین می توانید انواع مدل های نوشتاری رمان مانند دانلود رمان عاشقانه، پلیسی، اجتماعی و ... را به راحتی دانلود کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

برای دریافت کتابهای با موضوعات رمان عاشقانه که یکی از پرطرفدارترین نوع رمانها می باشد وارد این صفحه شوید.

رمان یعنی دنیایی از تجربه های مختلف

 

 

منظور از کتاب رمان این است که نویسنده یک داستان طولانی به صورت نثر می نویسد که داستانی را در بستر واقعیت توضیح می دهد و این 4 نکته از ویژگی های اصلی این نوع نوشتار می باشد و هر موضوعی که این ویژگی ها را نداشته باشد رمان محسوب نمی شود. منظور از این که می گوییم در بستر واقعیت اتفاق می افتد این است که کلیات فضای داستان باید به گونه ای تعریف شود که ما در دنیای واقعی بتوانیم آن را ببینیم و لمس کنیم. ویژگی آخر یعنی روایت کردن یا توضیح دادن نکته ای است که باعث جذابیت داستان برای خواننده می شود.

فواید خواندن رمان در زندگی

با خواندن کتاب رمان تجربه ما از دنیای واقعی، دنیایی که در آن زندگی می کنیم افزایش پیدا می کند. در صورتی که اگر تجربه کافی برای زندگی نداشته باشیم باید برای به دست آوردن تجربه هزینه دهیم. هزینه ای که بسیار بیش تر از هزینه زمان خواندن کتاب و هزینه خرید کتاب. خواندن این نوع از کتاب به ما می آموزد که چگونه زندگی کنیم و چگونه در زندگی خطا نکنیم. اگر ما بر اساس تجربه دیگران یاد نگیریم که چگونه باید زندگی کنیم مجبور می شویم عمر و جوانی خود را هزینه به دست آوردن این تجربه کنیم.

 

Refrences:

Ketabchin

https://en.wikipedia.org/wiki/Novel

/ 0 نظر / 1965 بازدید